Ze života

Vánoce jsou zase tady!

Tak zase po roce, máme tady Vánoce! Hurá!

Letošní příprava na Vánoce pro mně byla i kvůli pracovním povinnostem docela náročná. Domů jsem v posledních týdnech chodila opravdu pozdě a trochu jsem se bála, že se k pečení vůbec nedostanu. O dárcích a úklidu se snad radši nezmiňuji.

Nakonec jsem ale překvapila sama sebe a po večerech jsem napekla 15 druhů cukroví. Taky jsem připravila recept na super vánočku z celozrnné špaldy, kdyby někdo chtěl ty Vánoce pojmout trochu zdravěji. Nemůžu říct, že bych vánočku neotestovala dostatečně. Za víkend jsem jich totiž upekla 12. Hned jsem je ale rozdala kolegům jako dárek.

Nakonec mně možná maličko mrzí, že nemáme doma stromeček. Chvíli to vypadalo, že letos poprvé nebudu mít doma ani věnec. Mamka si na mě vzpomněla nakonec v zahradnictví a ukořistila mi asi jeden z posledních adventních věnců v republice, abych si měla na čem o nedělích zapalovat svíčky. Stromečku ale nebudu litovat, protože budeme stejně hodně chodit po návštěvách. A navíc už se těším, že se můj stromkový fetiš naplno rozvine příští rok, až ho budeme moct postavit konečně ve vlastním hnízdě.

A jak budeme trávit Vánoce letos? My si doma tradice a zvyky moc nepotrpíme. Nelijeme olovo, neházíme bačkorou, nerozkrajujeme jablíčka. Ale každý rok prostíráme u Štědrovečerní tabule jedno místo pro nečekaného hosta. A taky nevstáváme od stolu dokud není i talíř posledního člena rodiny prázdný. Taky každý rok dělám sněhovou pavlovu, protože když není sníh venku, máme ho aspoň ve formě dezertu na stole.

Zítra nás čeká poslední vánoční večírek, kam jsme pozvaní. A potom se už těším, jak si zalezu se svařákem a octovými žabkami do postele a pustím si Grinche, Vánoční koledu a Prázdniny s Cameron Diaz (a Kate Winslet ;-). Vše přesně v tomto pořadí 🙂

Vánoční recepty na KA:

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply