Domov/ PROMO/ Ze života

Proměna tmavé chodby

V našem “doma” bydlíme už déle než dva roky. I tak se ale najdou koutky, které hotové stále nejsou, a nebo se nám už okoukaly. Proto se pomalu pouštím do drobných úprav, předělávek a rekonstrukcí. Tentokrát jsem si vzala do parády naši tmavou chodbu. Inspiraci jsem hledala na pinterestu a instagramu. To jsou takové dvě nekonečné pokladnice nápadů.

Do teď byla čistě bílá a zdobilo ji pouze několik obrazů v černých rámech. Černá je  takový pojící prvek, který se táhne napříč celým naším domem. Naše chodba je poměrně široká, ale v porovnání se zbytkem domu i dost tmavá. Nejsou v ní totiž žádná okna a dveře do místností necháváme často zavřené. Proto jsem se rozhodla chodbu trochu osvěžit pomocí barev. Zároveň jsem použila i několik poliček, abych získala další úložný prostor. Výsledek je podle mě dost povedený. A celá proměna zabrala pouze 5 hodin (nepočítám cestu do obchodu).

Potřebovala jsem: plechovku barvy DULUX (odstín snadno vyberete a necháte namíchat v míchacím centru), malý váleček, širokou maskovací pásku, poličky na obrázky, hmoždinky a šrouby s plochou hlavou, dekorace, metr, obyčejnou tužku, případně vodováhu

Postup

  1. Nejdřív jsem vybrala tu část chodby, kde se nátěr nejlépe hodil. Zkontrolovala jsem, že poličky, které budu na zeď vrtat, nebudou příliš vadit v prostoru.
  2. Důkladně jsem změřila celý prostor, který jsem se chystala změnit. Potom jsem pečlivě vyměřila obdélník, který čekal nový nátěr. Prostor jsem se vyznačila obyčejnou tužkou a potom jsem ho vymezila maskovací páskou. Ta zabezpečí, že po odlepení budou strany dokonale rovné.
  3. Vyznačený prostor jsem natřela, nechala deset minut zaschnout a hned opatrně odlepila maskovací pásku. Potom jsem nechala výmalbu zaschnout přes noc.
  4. Druhý den jsem obyčejnou tužkou vyznačila všechny komponenty, které jsem chtěla na zeď přidělat. Při měření jsem pro jistotu použila i vodováhu. Podstatně mi ulehčila práci. Tedy ne, že bych měla váhu jako takovou doma, ale vystačila jsem si s šikovnou appkou v iPhonu.
  5. Přidělala jsem police a obrazy.
  6. Poličky jsem ozdobila připravenými dekoracemi. Použila jsem několik věcí, které doma neměly své pevné místo a taky jsem si udělala radost několika kusy na Zalando Lounge.

Nakonec můžete zhodnotit, jestli se nám proměna povedla. Tyhle drobné projekty mě baví a dělají mi radost, takže se brzy zase do něčeho pustím. Jak to máte Vy? Rádi doma kutíte?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply