Na cestě/ PROMO

Zikmundov

Asi hodinu od Brna, skrytý mezi chřibskými kopci, leží Zikmundov.

Návštěvu Zikmundova jsme s Honzou plánovali už druhým rokem, ale bohužel jsme nikdy neměli čas a když jsme náhodou čas měli, tak zase neměli volno na Zikmundově. Proto si dovedete představit moje nadšení, když jsem z Honzy konečně (týden před odjezdem) vytáhla, kam že mě na to výročí vlastně bere. Hned jsem taky začala přemýšlet, co tam budeme 4 dny dělat, protože odpočívat my moc neumíme.

Hned po příjezdu jsme ale zjistili, že nejlepší bude dělat to, co je na Zikmundově nejpřirozenější. Totiž nedělat vůbec nic. Podle plánu jsme tedy vypnuli mobily a začali skutečně odpočívat. Hned první večer jsme vyzkoušeli finskou káď pod hvězdným nebem, popíjeli skvělé víno a vychutnali si večeři s výhledem na nekonečné pastviny.

Protože jsme po desítkách kilometrů naběhaných mezi kinosály ve Varech, koncertem Pearl Jam v Praze i mým středečním pečícím maratonem byli docela unavení, nevymýšleli jsme žádné speciální výlety ani procházky a jen jsme leželi a vychutnávali si sluníčko, víno a tak dále. Ale pro ty, kteří by si svůj pobyt na Zikmundově rádi zpestřili, jsou připraveny třeba vyjížďky na koních nebo elektrokola. My máme z koní respekt a tak jsme si v sobotu vypůjčili na malý výlet aspoň místní BMW i3.

Zikmundov je taky hodně o dobrém jídle a pití. Jídelníček ale nehledejte. Vaří se z lokálních sezónních surovin, prostě tak, aby to dávalo smysl. My jsme zrovna stihli období rajčat. To by mě za normálních okolností nechalo chladnou, ale ono na Zikmundově chutná všechno tak nějak intenzivněji. Takže i já jsem si tady dala svoje první rajčata v životě (alespoň ta, která si pamatuji).

P.S. Fotek jsme neudělali moc, únava byla silnější. Ale vylepšíme to na konci listopadu, kdy jedeme na Zikmundov znovu.

www.zikmundov.cz

Staré Hutě 93, 686 01 Staré Hutě

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply