Na cestě

Podzimně zimní Luhačovice, Zlín a Lukov

Letos jsme se opravdu nacestovali už dost. Nějaké cesty jsou do konce roku ještě před námi, takže po čem nejvíc toužíme, je klidný víkend doma.

Jedním z moc pěkných svatebních darů byl i relaxační pobyt v lázních. Takže jsme vyrazili na prodloužený víkend do Luhačovic. Jezdíme tam do lázeňského hotelu Niva, který se trčí nad luhačovickou přehradou. Honza má obvykle na hotelu trochu práce, takže zatímco obíhal místní počítače a tiskárny, já začala hledat, kde mají dobré kafe a kde nejlepší svařák.

Honza hned na začátku donesl na pokoj pět lahví vína, což mi úplně nesedělo s počtem strávených dní a nocí. 

Bez mučení přiznám, že jsme těch 5 dní, teda vlastně 4, protože jsme vyrazili až pozdě večer po práci, projeli a propili. Takže mimo pár procedur to byl takový gastro výlet. Ono nám sice počasí přálo, mimo jednoho dne svítilo slunko, ale teplo úplně nebylo. Navíc celé městečko působilo trochu smutně, ponuře. Lázním a kolonádě přeci jen víc sluší léto.

Mimo Luhačovic jsme vyrazili i do Zlína. Je to autem 17 kilometrů a autem jste tam co by dup. Dalším z bodů programu byla procházka na Lukov, kde byl zrovna adventní jarmark. Čekali jsme klidnou a nenáročnou procházku osamělým lesem, místo toho jsme pěkným tempíčkem valili do pořádného kopce. Lukov mě velmi mile překvapil. Posledních několik let slýchám od svých kamarádů, že v létě jezdí společně s hnutím Brontosaurus hrad opravovat. A uznávám, že fakt pěkný, děcka… Jen ta jedna toitoika pod hradem nebyla stavěná na takové množství lidí, které se tam v sobotu prohnalo.

Mimo výšlapu na Lukov jsme se na pořádnou vycházku vykopali jen jednou. A jednou jsme pěkně mastňácky dojeli do města pěšky. Jedním ze zlatých hřebů pro mě byl objev “svařákového dědečka” na okraji luhačovické přehrady. Naštěstí měl i kafe. Honza totiž upravený ani ohřátý víno nepije.

A když teda gastro výlet, tak máme i pár tipů, kde se dobře najíst a napít.

 

Restaurace Fit Foodie (Zlín)

 

Kavárna Jizba (Luhačovice)

 

Kavárna v Myslivně (Luhačovice)

 

Kavárna Továrna (Zlín)

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply