Dezerty/ PROMO

Hruškové sušenky s rozmarýnem

Je neděle a vítr venku jsme naštěstí všichni přežili, v teple domova. Akorát nám nejde proud. Tak si užíváme dopoledne skoro jako v pravěku. Jen já sepisuji recept a chválím mobilní signál. Přemlouvám Honzu, aby hodil nějaké polínko do krbu a já nemusela jít hledat ponožky. A protože nejde proud, obejdeme se dnes bez domácích zdrojů a vyrazíme lovit jídlo někam ven. Dala bych si pořádný steak….

V týdnu jsem hodně pekla. Náš kamarád Jára totiž slavil čtyřicetiny. A potom slavila i moje ségra a sestřenka. Taky já, mamka a teta. Dort tentokrát obstarala mamka. Je machr na všechna ta cukrovíčka, má je vždycky jedno jako druhý. Já jsem spíš typ “rustic”, takže peču ty dorty. Musím mamku ale pochválit, protože dort se jí fakt povedl.

Sušenky moc nepeču, vlastně vůbec. Peču maximálně jeden druh na Vánoce. Jenže ten rozmarýn tak krásně voněl, že jsem to s těma sušenkama musela prubnout.

A pekla jsem je vlastně nadvakrát. Při první várce jsem totiž usnula a sušenky byly jako kámen. Honza naštěstí zasáhl a aspoň neshořeli i s troubou. Takže až je budete péct, od trouby moc neodbíhejte a radši do nich čas od času prstem trochu šťouchněte, aby jste věděli, že už nejsou moc tvrdé.

Příprava: 1,5 hodiny

cca 30 sušenek

  • 1 hrnek změklého másla nebo margarínu
  • 1 hrnek cukru
  • 2,5 hrnku hladké mouky
  • 1 vejce
  • 2 snítky nasekaného rozmarýnu
  • 3 lžíce hruškové marmelády

Máslo s cukrem šlehejte společně asi 5 minut. Poté přidejte vejce, sůl a rozmarýn. Nakonec začněte přidávat mouku a vypracujte hladké těsto.

Těsto zabalte do potravinové folie a nechte odpočinout hodinu v lednici.

Těsto vybalte z folie a tvarujte malé kuličky s průměrem asi 2-3 centimetry. Ty dejte na pečící papír v dostatečných rozestupech a do každé udělejte palcem důlek. Dejte péct na 170°C. Sušenky se během pečení roztečou a lehce nafouknou. Pokud by důlek zmizel, sušenky na chvíli vytáhněte z trouby a a důlek udělejte znovu lžičkou.

Sušenky pečte celkově asi 15 minut.

Hruškovou marmeládu rozpusťte spolu s 5 lžícemi vody. Nechte lehce zchladnout a potom lžičkou dejte do důlků na sušenkách. Můžete ozdobit kouskem rozmarýnu.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply